Być jak joker, czyli rezerwowi w piłce nożnej

byc-jak-joker-czyli-rezerwowi-w-pilce-no

Piłka nożna to jeden z tych sportów, w których to mamy do czynienia z ławką rezerwowych. Na boisku przebywa 11 zawodników jednej drużyny, lecz trener ma do dyspozycji także kilku zawodników rezerwowych – maksymalnie może wprowadzić na boisko trzech, gdyż tyle właśnie wynosi limit zmian.

I choć z pewnością siedzenie na ławce, podczas gdy na boisku toczy się gra, nie jest łatwe to jednak nie można się załamywać, jeżeli to właśnie nam przypadła rola rezerwowego. Bardzo ważne jest, aby nadal ciężko pracować i właśnie swoją pracą udowodnić trenerowi, że zasługujemy na miejsce w podstawowej jedenastce.

Bardzo często jest tak, że dopiero po treningach, po załapaniu formy i po polepszeniu niektórych aspektów naszej gry, stajemy się na tyle dobrymi zawodnikami, że możemy wejść do pierwszego składu. Warto przy tym wszystkim jednak pamiętać, że ławka rezerwowych bardzo często odgrywa kluczową wręcz rolę – posiadanie szerokiego składu i mocnych zmienników to wielki przywilej każdego trenera, który może co mecz wystawiać silną drużynę i nie bać się o kontuzję, bo przecież w razie nieszczęśliwych wypadków może skorzystać z zastępstwa.

Ważne jest więc, aby przyjąć rolę rezerwowego i starać się wywiązać z tej roli w jak najlepszy sposób, pomagając tym samym drużynie. Wiele było przypadków, gdy to właśnie taki swego rodzaju joker wchodzący do gry z ławki odmieniał oblicze niejednego meczu – bo rezerwa też stanowi o sile zespołu, a dodatkowa rywalizacja o miejsce w składzie z pewnością skłoni zawodników do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *