Jak dobrze się rozgrzać przed grą w piłkę nożną?

jak-dobrze-sie-rozgrzac-przed-gra-w-pilk

Rozgrzewka to bardzo często rzecz dość lekceważona, a tymczasem okazuje się być ona jedną z kluczowych przy każdym treningu, jaki wykonujemy. Przy uprawianiu każdego sportu powinniśmy o niej pamiętać, gdyż prawidłowe rozgrzanie mięśni może uchronić nasz organizm przed kontuzjami.

Nie można więc na rozgrzewce się ociągać czy trenować na pół gwizdka – jest to bowiem integralna i bardzo ważna część całego treningu i czas, w którym po prostu przygotowujemy swoje ciało na duży wysiłek. Zdaniem ekspertów brak wejście w rytm meczowy może skutkować także wieloma błędami na boisku, które mogą kosztować nasz zespół na przykład utratą bramki.

Nic więc dziwnego, że wszystkie kluby przywiązują do tego bardzo dużą uwagę. Jak jednak prawidłowo się rozgrzać? Trzeba przede wszystkim wykazać się zaangażowaniem podczas tzw.

rozgrzewki aktywnej, w czasie to której przygotowujemy do gry nie tylko nasz organizm, ale i głowę oraz psychikę. Wykonuje się wtedy różnego rodzaju ćwiczenia – rozciągające, jak również koordynacyjne czy wytrzymałościowe.

Dobrym pomysłem będzie też wtedy trening z piłką. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że intensywność rozgrzewki zależy od tego, do czego się tak w zasadzie rozgrzewamy – zupełnie inaczej będzie wyglądała więc rozgrzewka przed treningiem, a inaczej przed samym meczem.

Tak czy siak, jest to konieczność i rzecz, o której nie można zapominać, również z tego względu, że to dzięki rozgrzaniu mięśni i przygotowaniu organizmu zmniejszamy ryzyko odniesienia niefortunnych urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *