Najlepsze sposoby na uniknięcie drobnych otarć czy pęcherzy

najlepsze-sposoby-na-unikniecie-drobnych

Mówi się, że najważniejszy w grze w piłkę nożna jest swego rodzaju komfort. Jeśli czujemy się dobrze i komfortowo to jesteśmy w stanie zagrać naprawdę dobre zawody, by ręce kibiców i obserwatorów same składały się do oklasków. Mogą nam w tym przeszkodzić różnego rodzaju kontuzje, ale również te mniej poważne urazy jak zwykłe otarcia czy niekiedy całkiem bolesne pęcherze.

Na całe szczęście istnieje sporo sposobów, dzięki którym możemy uniknąć tych drobniejszych kontuzji, które mogą jednak bardzo mocno wpłynąć na nasz komfort gry. Najważniejsze to oczywiście zakładać odpowiednie buty – nie za małe, ale też nie za duże, lecz po prostu o odpowiednim dla nas rozmiarze. Eksperci podpowiadają również, że ogromne znaczenie podczas wysiłku ma nawodnienie – organizm musi otrzymać odpowiednią ilość wody, ale również elektrolitów, które najczęściej znajdziemy w napojach izotonicznych.

W ten sposób uchronimy się przed otarciami, gdyż w wydzielanym przez nas pocie nie będą tworzyć się kryształki soli, a co za tym idzie nie zwiększy się tarcie między skórą a skarpetką czy butem. Warto także korzystać z kremów nawilżających czy zwykłego talku lub też skorzystać z plastrów, zaklejając nimi te miejsca, na których to najczęściej powstają otarcia czy pęcherze. Ważna jest również jakość sprzętu, którego używamy podczas treningów – zarówno nasz strój, jak i skarpetki powinny zapewniać naszej skórze dobry przepływ powietrza i odpowiednią wentylację całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *