Ochraniacze dla piłkarza, czyli zmniejsz ryzyko kontuzji

ochraniacze-dla-pilkarza-czyli-zmniejsz-

Zmniejszyć ryzyko kontuzji można na wiele sposobów – unikać niebezpiecznych sytuacji na murawie czy też pamiętać o koniecznej przed każdym wysiłkiem rozgrzewce. Kontuzje od zawsze są jednak niestety częścią każdego sportu, w tym także piłki nożnej, gdzie gra toczy się bardzo dynamicznie i zawodnicy bardzo często ostro walczą w każdej akcji. Warto więc pamiętać o ochraniaczach, które skutecznie potrafią ochronić piłkarzy przed urazami, kiedy rywal fauluje ostrym wślizgiem. Na uderzenie narażona jest w zasadzie każda część ciała, dlatego też bardzo ważne jest mieć na sobie ochraniacze – dość powiedzieć, że niektórzy zawodnicy nauczeni doświadczeniem noszą dziś już nawet ochraniacze na zęby.

Dodatkowo, także w przepisach znajdziemy zapisy, które mówią o tym, że bez sprzętu ochronnego zawodnicy wprost nie mogą pojawić się na boisku. Najczęściej spotykane są ochraniacze na goleń, czyli tę część ciała, która jest chyba najbardziej narażona na różnego rodzaju uderzenia czy obicia. Ważne jest też jednak zabezpieczyć kostkę, gdzie swoje zastosowanie znajdują specjalne ochraniacze z usztywnieniem chroniącym okolicy naszego stawu skokowego. Tego typu rozwiązanie w zasadzie w ogóle nie przeszkadza w grze, a do tego zapewnia bardzo dobrą ochroną kostek.

Co ciekawe, głównie obrońcy korzystają z nieco cięższych i najbardziej wytrzymałych ochraniaczy, które mogą nieco wpływać na ich szybkość, jednak nie ma się czemu dziwić, skoro to właśnie ich zadaniem jest skuteczne przerywanie akcji ofensywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *