Piłka nożna w Polsce w liczbach

pilka-nozna-w-polsce-w-liczbach

Piłka nożna od wielu lat jest i wciąż pozostaje najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce, co potwierdzają różnego rodzaju badania, według których piłka nożna nie ma sobie równych pod względem popularności. Okazuje się bowiem, że prawie 37 procent wszystkich osób ćwiczących w różnych klubach sportowych to właśnie osoby uprawiające piłkę nożną, co jest wynikiem ponad trzy razy lepszym od drugiego miejsca, jakie zajmuje siatkówka.

Jak wytłumaczyć taką popularność piłki nożnej? Wychodzi chyba na to, że ta dyscyplina sportu jest nie tylko efektowna, co przyciąga do telewizorów czy na stadiony tłumy kibiców, ale również dość prosta w opanowaniu. W piłkę może grać każdy, zasady gry też nie są zbyt skomplikowane, a do tego najlepsi piłkarze to dziś wielkie i światowe gwiazdy, które swoją ciężką pracą zdołały dotrzeć na szczyt.

Nic więc dziwnego, że rokrocznie powstaje coraz więcej klubów piłkarskich, które stanowią ponad 40 procent wszystkich klubów z różnych dyscyplin sportowych. Sami zawodnicy grający w tych klubach to z kolei około 70 procent wszystkich zawodników zrzeszonych w polskich związkach sportowych.

Co ciekawe, w ostatnich latach zainteresowanie piłką nożną wzrosło jednak nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Rośnie także liczba juniorów, czyli tak zwanych trampkarzy – tych z roku na rok przybywa, co świadczy o tym, że popularność piłki nożnej w Polsce nie słabnie, na co wpływa także rosnąca liczba stadionów, a w szczególności boisk, których liczba w ostatnich latach powiększyła się o kilka tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *