Porady dla bramkarzy – jak być dobrym golkiperem?

porady-dla-bramkarzy--jak-byc-dobrym-gol

W każdej drużynie na boisko wychodzi 11 zawodników, wśród których najczęściej największymi gwiazdami są napastnicy czy pomocnicy. Efektowna gra ma wielu kibiców, dlatego też gracze odpowiedzialni za strzelanie bramki i konstruowanie akcji strzeleckich cieszą się ogromną popularnością. Nieco inaczej jest z tymi, którzy są odpowiedzialni za destrukcję akcji czy obronę strzałów, czyli z obrońcami i bramkarzami. To nie znaczy jednak, że będąc bramkarzem nie można zostać wielką gwiazdą. Bardzo ważna jak zawsze jest po prostu ciężka praca na treningach, dzięki którym możemy stawać się lepsi.

Podczas meczu najważniejsze jest natomiast zachowanie spokoju – mówi się, aby po każdym upadku jak najszybciej wstać, co w odniesieniu do bramkarza odnosi się do straconej bramki. Wiadomo bowiem, że nie uda się zatrzymać każdego strzału, ale warto dawać z siebie wszystko i nie dawać za wygraną. Dodatkowo, funkcja bramkarza to również dobre komunikowanie się z partnerami do obrony – to przecież golkiper jako jedyny ma przed sobą cały zespół, a więc doskonale widzie całe pole gry. Może więc zatem podpowiadać, ustawiać swoich kolegów i cały czas być z nimi w kontakcie, dzięki czemu formacja obronna będzie funkcjonować bez zarzutu. Na koniec należy pamiętać o tym, że dziś bramkarz jest nie tylko od łapania, ale też często od rozgrywania, dlatego ważne, aby potrafił dobrze grać nogami.

Szkoląc swoją technikę nie tylko podniesiemy więc swoje umiejętności, ale też będziemy o krok bliżej od stania się świetnym bramkarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *