Tejpowanie w piłce nożnej

tejpowanie-w-pilce-noznej

Bardzo często podczas transmisji z wielu wydarzeń sportowych widać sportowców, którzy obklejeni są różnokolorowymi taśmami – nie inaczej jest w przypadku piłkarzy, którzy także korzystają z popularnego już dziś tejpingu lub też inaczej mówiąc plastrowania.

Zastosowanie tejpów jest bardzo szerokie, a celem jest oczywiście leczenie różnego rodzaju urazów czy dysfunkcji narządów ruchu.

A to najczęściej te właśnie narządy są narażone na kontuzje wśród piłkarzy – nic więc dziwnego, że plastry są wykorzystywane przez szerokie grono zawodników.

Wykorzystuje się do tego plastry sztywne, które to napinają skórę, tworząc w ten sposób przestrzeń między skórą a tkanką otaczającą mięśnie, co z kolei pozytywnie wpływa na krążenie i przyspiesza proces tak zwanego samoleczenia.

Plastry stosuje się więc przy skręceniach, zwichnięciach, zapaleniach i innych urazach dotyczących mięśni, więzadeł czy ścięgien.

Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać, że tejpingi nie zastąpi rehabilitacji, gdyż działają doraźnie.

Korzystają z nich jednak nie tylko ci, którzy mają już jakieś kontuzje, ale także ci, którzy chcą w ten sposób wzmocnić swój organizm i wykrzesać z siebie maksimum możliwości.

Zdaniem ekspertów tego typu taśmy pozwalają bowiem na przesłanie do organizmu znacznie większej ilości sygnałów z danego miejsca na ciele, a co za tym idzie funkcjonowanie organizmu staje się po prostu łatwiejsze.

Odpowiednie stosowanie tejpów wymaga oczywiście wiedzy na ten temat, dlatego konieczne są konsultacje z wykwalifikowanym lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *