W jaki sposób poprawić swoją grę techniczną?

w-jaki-sposob-poprawic-swoja-gre-technic

Technika to jeden z najważniejszych elementów piłkarskiego rzemiosła, lecz nie jest łatwo opanować umiejętności techniczne na najwyższym poziomie.

Najlepsi piłkarze odznaczają się jednak właśnie niebagatelną techniką, mogąc pochwalić się wieloma sztuczkami, które to jednak wykonują nie tylko na treningu, ale też w trakcie meczu, co świadczy o wielkim poziomie wyszkolenia.

Jak więc poprawić swoją technikę? Dziś każdy piłkarz powinien bowiem mieć opanowane kilka technicznych zagrań i tyczy się to nawet bramkarzy, od których często wymaga się dobrej gry nogami.

Technikę można trenować już od najmłodszych lat, podpatrując na przykład właśnie wielkie gwiazdy i ich popisy.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że dojście do takiego poziomu zajmuje wiele czasu i wymaga wielkich poświęceń.

Dlatego też warto zacząć od podstawowych ćwiczeń na drybling czy zwody, zanim przejdziemy do nieco bardziej zaawansowanych treningów.

Eksperci podkreślają bowiem, że opanowanie danego aspektu gry do perfekcji wymaga najpierw opanowania jakiegoś ćwiczenia w formie podstawowej, a dopiero potem przejście na kolejne etapy i stopniowe zastosowanie niektórych zagrań na przykład podczas meczów.

Tym bardziej, że gra w piłkę jest dynamiczna i bardzo szybka, dlatego też pewne rzeczy powinno robić się wręcz z automatu, a osiągnięcie takiego automatyzmu jest czasochłonne.

Trenerzy podkreślają także, że bardzo ważne przy treningu są determinacja i zaangażowanie, dzięki czemu będziemy pracować jeszcze ciężej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *