Za co można otrzymać czerwoną kartkę? Czego nie robić, by nie osłabić drużyny?

za-co-mozna-otrzymac-czerwona-kartke-cze

Nikt nie chce dostać czerwonej kartki – ta oznacza bowiem wykluczenie gracza z gry i zmusza go do opuszczenia boiska, a co za tym idzie osłabia on w ten sposób swoją drużynę. Grając w osłabieniu, znacznie trudniej jest zdobyć gola czy skutecznie bronić dostępu do swojej bramki, dlatego też zawodnicy starają się unikać takich sytuacji, w których to istnieje ryzyko bycia upomnianym przez arbitra spotkania.

Nie zawsze się jednak da takich sytuacji uniknąć – tym bardziej, że w wielu przypadkach czerwona kartka to po prostu efekt dwóch żółtych kartoników, które zawodnik może zebrać za na przykład notoryczne faule czy niesportowe zachowanie. Zdarza się też jednak, że sędzia od razu i bez zastanowienia pokazuje czerwoną kartkę – dzieje się w tak sytuacji, gdy któryś z zawodnik w brutalny sposób sfauluje drugiego gracza.

Czerwoną kartką skutkuje również faul na graczu, który wychodzi na akcję sam na sam z bramkarzem. W wielu przypadkach na czerwony kartonik można również zasłużyć niesportowym zachowaniem wobec drugiego zawodnika czy też sędziego – wulgarna wypowiedź w stronę arbitra, uderzenie łokciem rywala czy wszelkiego rodzaju chamskie zachowania jak pokazanie środkowego palca, także w stronę kibiców, to dla sędziego podstawa do tego, by usunąć zawodnika z murawy.

Warto w tym miejscu także przypomnieć, że otrzymać czerwony kartonik może także rezerwowy, a więc również gracze nie będący w danej chwili na boisku muszą w pełni przestrzegać wszystkich zasad i reguł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *